10.09.2019r. - "Bezpieczna Szkoła" Prelekcja Policji.

Drukuj
Utworzono: wtorek, 10, wrzesień 2019 Poprawiono: poniedziałek, 16, wrzesień 2019 @dmin02698*

Dnia 10 września 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji z Ząbkowic Śląskich z panem asp. sztab. Krzysztofem Krawczykiem i Krzysztofem  Krowickim, którzy w klasach IV-VIII szkoły podstawowej przeprowadzili pogadankę o tematyce profilaktycznej.

Tematem spotkania z uczniami było „Bezpieczeństwo w drodze do szkoły, bezpieczeństwo w szkole. Omówione zostały zasady poruszania się po drogach przez osoby piesze, a także przybliżono im zagadnienie dotyczące zagrożeń wynikających z kontaktów z obcymi ludźmi. Uczniowie zapoznani zostali z  ruchem drogowym rowerzystów oraz problemem odpowiedzialności karnej nieletnich.

Ponadto prowadzący szczegółowo omówili zasady udzielania pierwszej pomocy, procedury wzywania pomocy przez dzieci, a także przypomnieli numery alarmowe. Pod koniec spotkania przybliżono uczestnikom kompetencje funkcjonariuszy Policji.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w prelekcji, o czym świadczyć mogło ich zaangażowanie w dyskusję. Przekazywane informacje zostały przez młodzież ocenione jako  niezwykle ważne i wiarygodne. Podczas spotkania funkcjonariusze Policji wielokrotnie podkreślali, jak ważne jest to, aby być widocznym na drodze. Zachęcali również uczniów do noszenia kamizelek oraz innych elementów odblaskowych.

 

 

Thursday the 12th. . Joomla 3.0 templates. All rights reserved.