Dolnośląska e-szkoła

Drukuj
Utworzono: środa, 28, marzec 2012 Poprawiono: poniedziałek, 07, styczeń 2013 @dmin02698*

 

loga_1


Projekt „Dolnośląska e - szkoła” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Samorządu Województwa dolnośląskiego w ramach Regionalnego Programu operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.”

 


Zespół Przedszkolno Szkolny w Stolcu uczestniczy w projekcie „Dolnośląska e–szkoła”, którego głównym celem jest wsparcie procesu kształcenia nowoczesnymi technologiami informacyjno-komunikacyjnymi, co w przyszłości przyczyni się do zwiększenia kompetencji informatycznych uczniów.


W ramach projektu został dostarczony sprzęt komputerowy, w skład którego wchodzi: tablica interaktywna z podstawą jezdną, projektor krótkiej projekcji, 16 uczniowskich netbooków z oprogramowaniem, 5 komputerów nauczycielskich z oprogramowaniem Magic Learning, system testowy ADA MobiTest EDU z oprogramowaniem Testico DSF, dwie szafki mobilne i router.


Pilotażowo zostanie wprowadzony dziennik elektroniczny. Posiadamy urządzenia peryferyjne (tablety) dla nauczycieli do wprowadzania ocen i frekwencji uczniów na platformę, gdzie nastąpiła już implementacja struktury szkoły. Skorzystają też rodzice – poprzez zalogowanie na specjalną platformę sprawdzą oceny dziecka.

 

Projekt „e-szkoła” zmienia wizerunek naszej placówki . Dzięki niemu wychodzi ona naprzeciw współczesnemu rynkowi pracy, potrzebom i pragnieniom uczniów oraz pozwala kształtować kreatywność i daje uczniom radość i spełnienie.

 

Przed nauczycielami i uczniami - wiele wyzwań. Przede wszystkim to jak umiejętnie połączyć tradycję z nowoczesnością, aby netbooki były dopełnieniem i ciekawostką obok zeszytów i książek.


DSCF9207


DSCF9210
Saturday the 31st. . Joomla 3.0 templates. All rights reserved.