2019.05.15 - Spotkanie autorskie z Panią Katarzyną Łatką

            W dniu 15.05.2019r. W Zespole Przedszkolno -Szkolnym w Stolcu odbyło się spotkanie autorskie z byłą mieszkanką Panią Katarzyną Łatką- autorką bajek i poezji dla dzieci. Do tej pory Pani Kasi udało się wydać trzy książeczki dla dzieci, jedną z bajkami oraz dwa tomiki poezji. Obecnie autorka mieszka na Górnym Śląsku. W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze starszej grupy przedszkolnej oraz klas I-III. Spotkanie przebiegło w bardzo serdecznej atmosferze. Pani Kasia z nostalgią wspominała swoją przygodę ze stolecką szkołą podstawową. Przeczytała kilka swoich utworów. Kilka innych przeczytały same dzieci. Na koniec spotkania próbowaliśmy napisać wiersz -rymowankę. Świetnie się przy tym bawiliśmy. Pani Kasiu dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i poświęcony czas.

           

            A oto nasz wiersz :

          „Książkowe abecadło”

 

  1. Książka nas poinformuje

         z czego się zupę gotuje.

  1. Książka nas nauczy

         kto tak pięknie rano mruczy.

  1. Książka nam podpowie

         jak dbać o swoje zdrowie.

  1. Książka nam wiersz podaruje

              dowiemy się z niego jak poeta słowa rymuje.

  1. Książka nam bajki wyczaruje

         o tym jak Książę w Kopciuszku się zakochuje.

      Przyrzekamy książek czytać mnóstwo

      aby w naszych głowach nigdy nie było pusto.

 

Projekt "Czyste powietrze"

Program „Czyste powietrze wokół nas” w przedszkolu

 

W bieżącym roku szkolnym dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w programie antynikotynowym „Czyste powietrze wokół nas”. Celem programu było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie, zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów, wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy, a także wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony swoich dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.

W dniach 28.02.19 – 06.03.19 (grupa młodsza), 13.05.19 – 17.05.19 (grupa starsza) w naszej placówce został przeprowadzony cykl pięciu zajęć dydaktycznych o tematyce antynikotynowej dla dzieci przedszkolnych:

1)              Wycieczka – poszukiwanie źródeł dym,

2)              „Co i dlaczego dymi?”,

3)              „Jak się czuję kiedy dymi papieros?”,

4)              „Co się dzieje kiedy ludzie palą papierosy?”,

5)              „Jak unikać dymu papierosowego?”

Realizując zajęcia dzieci obserwowały różne źródła dymu podczas wycieczki (dym z komina, z ogniska, dym papierosowy). Następnie przelały swoje spostrzeżenia na papier wykonując plakaty dotyczące źródeł dymu. Dzieci wykonały także pracę plastyczną - postać Dinka metodą origami, kolorowały kwiaty, poszukiwały tabliczek „zakaz palenia”, samodzielnie projektowały zawieszki „Zakaz palenia”, którą zabrały do domów. Przedszkolaki zapoznały się z  piosenką o zielonym Dinku, który nie lubi palaczy i ucieka przed dymem, bawiły się w zabawę w kwiaty, podczas której przy dźwiękach muzyki klasycznej pokazywały jak zachowują się kwiaty oddychające świeżym, czystym powietrzem,  a jak, kiedy ktoś zapalił papierosa w ogrodzie.

Ponadto w korytarzu przedszkolnym został zorganizowany kącik informacyjny i pedagogizujący dla rodziców, w którym pojawiły się najważniejsze założenia programu oraz wystawa prac dzieci.

Realizując program spotkaliśmy się z zadowoleniem dzieci, które bardzo chętnie uczestniczyły w proponowanych zajęciach oraz z akceptacją rodziców, którzy wspierali program. Przedszkolaki w czasie rozmów wiedziały, iż palenie jest bardzo złe i szkodliwe dla osób palących. Poprzez udział w zajęciach z programu „Czyste powietrze wokół nas” dowiedziały się, że palenie jest również bardzo szkodliwe dla nich samych, gdy stają się biernymi palaczami.

 

Lasowiaczek

Lasowiaczek zespół ludowy w Stolcu.

2019.02.14 - Bal Karnawałowy Przedszkolaków

Zapraszamy na fotorelację z balu karnawałowego przedszkolaków:

21.12.2018r. - Wigilia W Przedszkolu.

Wigilia najmlodszych.

Fotorelacja:

Podkategorie

Monday the 23rd. . Joomla 3.0 templates. All rights reserved.